Blog

Gatsby Image

KATEGORIE:

development

Optymalizacja obrazów oraz zdjęć jest jednym z najważniejszych, a jednocześnie bardziej zaniedbywanym aspektem podczas tworzenie stron oraz aplikacji internetowych. Proces tworzenie wielu wariantów grafik oraz konwertowania ich do nowoczesnych formatów jest czasochłonny przez co nierzadko jest pomijany. W skrajnych przypadkach, gdy grafika jest dużych rozmiarów czas ładowania może wynosić kilka, a nawet kilkanaście sekund. Taka sytuacja może zniechęcić osobę odwiedzającą witrynę do dalszego jej przeglądania oraz jej ponownego odwiedzenia. Konsekwencje są w takim przypadku dość oczywiste - mały ruch na stronie. Sytuacja kiedy użytkownik korzysta z komputera osobistego lub laptopa jest mniej poważna. Problem może pojawić się wtedy, gdy gość odwiedzają stronę używa urządzenia mobilnego. Musi on wtedy pobierać grafikę domyślnie przygotowaną na urządzenia z większymi ekranami. W ten sposób nie tylko zdjęcie ładuje się dłużej, ale również marnowane są cenne megabajty danych. A co w przypadku, gdy transfer jest wolny, ponieważ użytkowników jest w miejscu, gdzie zasięg jest bardzo słaby? Może w ogóle nie ujrzeć danej grafiki.
Przytoczone sytuacje dają do myślenia i nie są wcale hipotetyczne. W obecnych czasach konsekwentnie rośnie przewaga internautów korzystających z telefonu komórkowego podczas przeglądania internetu nad ruchem pochodzącym z komputerów osobistych.

W takich przypadkach warto rozważyć tworzenie witryny w Gatsby, a nieoceniony okazuje się Gatsby Image udostępniony razem ze wspomnianym narzędziem. Jest to komponent biblioteki React, dzięki któremu optymalizacja strony w obszarze grafik staje się znacznie łatwiejsza i szybsza. Dzięki niemu możliwe jest wygodne korzystanie z dobrych praktyk jak:

  • używanie wielu wariantów jednej grafiki i ładowanie właściwej w zależności od urządzenia oraz ekranu, 
  • Ładowanie grafiki tylko wtedy, gdy potrzebne jest jej wyświetlenie,
  • Brak „skoków” treści strony spowodowanych doładowywaniem się obrazów,
  • Przyjemne dla oka doładowanie obrazka

Te wszystkie aspekty znacznie zwiększają pozytywne doznania internauty podczas przeglądania strony, a wygoda użytkownika podczas przeglądania strony jest jednym z kluczowych elementów składających się na ostateczny sukcesu biznesu. Dobrze wykonana strona lub sklep internetowy  buduje zaufanie użytkownika warto wybrać Gatsby, jeśli chcesz wyróżnić się na tle konkurencji.

podziel się na:

TAGI:

Poprzedni artykułNastępny artykuł

OSTATNIE POSTY

Cześć
!

Naprawdę na tym etapie nie musisz się zastanawiać.

Zadzwoń lub przyjedź.

Agencja Interaktywna Makadu.pl

Plac Bernardyński 1/10

61-844 Poznań

Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 10:00 - 18:00