Dedykowane
aplikacje
i systemy

Czym jest aplikacja webowa?

Aplikacja webowa to odpowiednik klasycznego programu komputerowego (lub aplikacji mobilnej), ale uruchamiana poprzez przeglądarkę internetową. Zazwyczaj jest zaprojektowana bezpośrednio na potrzeby danej firmy, natomiast funkcjonuje podobnie do klasycznego oprogramowania instalowanego na komputerze, smartfonie czy tablecie - z tym wyjątkiem, iż nie trzeba jej instalować na urządzeniu - i jest dostępna z każdego urządzenia posiadającego dostęp do internetu.

Zalety aplikacji webowych

Dedykowana aplikacja webowa to rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskuje na popularności. Pomimo swojej ceny, ma jednak pewne niepodważalne zalety, które czynią z aplikacji webowych naturalny krok naprzód w rozwoju wielu firm.

Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem takiej aplikacji w swojej firmie - oto kilka zalet dedykowanych aplikacji webowych, które z pewnością pomogą Ci w decyzji:

DOSTĘPNOŚĆ

Aplikacja webowa działa z poziomu przeglądarki i nie trzeba jej instalować na urządzeniu użytkownika. Bez znaczenia jest tu system operacyjny czy specyfikacja sprzętu. Może z niej skorzystać każdy, kto posiada dostęp do internetu i przeglądarkę w swoim urządzeniu.

BEZPIECZEŃSTWO

Wszystkie dane aplikacji webowej są przechowywane na serwerze, a nie urządzeniu użytkownika. Urządzenie docelowe pobiera dane z aplikacji tylko tymczasowo. Co więcej, awaria komputera lub telefonu nie powoduje utraty danych - wszystko znajduje się bezpiecznie na Twoim serwerze.

ŁATWOŚĆ UTRZYMANIA

Wprowadzenie zmian i korekt w aplikacji webowej jest wyjątkowo proste, tj. wystarczy wgrać je na serwer. Nie musimy zachęcać użytkownika do pobrania nowej wersji aplikacji, lecz serwujemy mu ją bezpośrednio. W ten sposób aktualizacja aplikacji może być dla użytkownika praktycznie niezauważalna.

BEZPROBLEMOWA INTEGRACJA

Dedykowaną aplikację webową możemy zintegrować z innymi narzędziami i systemami obecnymi w firmie i poza nią. Takie rozwiązanie pozwoli łatwo uzyskać dostęp do potrzebnych danych, a jednocześnie zaoszczędzić czas i pieniądze.

Rodzaje aplikacji webowych

Aplikacje webowe mają wręcz nieograniczoną liczbę zastosowań. Jednakże, niektóre ich rodzaje są wykorzystywane częściej niż inne.

Oto krótki przewodnik po rodzajach aplikacji webowych, jakie możemy przygotować dla Ciebie w Makadu:

 • Aplikacje e-learningowe - służą do nauczania online. Coraz więcej firm szkoleniowych przenosi swój biznes do sieci, a zapotrzebowanie na aplikacje e-learningowe wciąż rośnie.
 • Aplikacje bookingowe - wykorzystywane w turystyce, pozwalają na dokonywanie rezerwacji oraz zarządzanie swoim pobytem. Pomimo wysokiej konkurencji, wiele firm decyduje się na wdrożenie własnej aplikacji do bookingu,
 • Aplikacje konkursowe - coraz popularniejsze rozwiązanie dla kampanii promocyjnych konkursów. Platformy konkursowe w wersji aplikacji online pozwalają na przesyłanie zgłoszeń, zarządzanie nimi oraz oczywiście - finalne ocenianie i wyłanianie laureatów,
 • Aplikacje ogłoszeniowe - czyli platformy z ogłoszeniami w formie aplikacji webowej. Na polskim rynku doskonale mają się znani giganci z tej branży, ale nie przeszkadza to kolejnym firmom w spróbowaniu swoich sił. Jest to ciekawe rozwiązanie szczególnie dla ogłoszeń związanych z konkretną branżą,
 • Aplikacje sprzedażowe - pozwalają na zakupy online oraz inne transakcje sprzedażowe.
 • Systemy ERP - czyli aplikacje do organizacji pracy. Łatwość wdrożenia takiej aplikacji jest jej ogromną zaletą, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które wolą unikać skomplikowanych i drogich rozwiązań dekstopowych,
 • Systemy CRM - systemy do zarządzania relacjami z klientem w formie aplikacji online. Najczęściej są zintegrowane z innymi systemami w firmie (np. pozyskiwaniem klienta i ofertowaniem).

Aplikacja webowa a wybrana technologia

Przy wyborze developera do projektu aplikacji webowej warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie. Odpowiedzialna firma podejdzie do projektu kompleksowo, ale też ostrożnie. By przygotować dobry projekt aplikacji webowej, konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu od klienta oraz szeroka wiedza o trendach rynkowych i najnowszych technologiach.

Frontend i backend aplikacji

Każda aplikacja webowa składa się z tzw. frontendu i backendu. W dużym uproszczeniu - frontend odpowiada za wygląd aplikacji, a backend za jej działanie. Frontend najczęściej bazuje na:

 • HTML,
 • CSS,
 • JavaScript (często z dodatkiem różnych bibliotek).

Z kolei backend najczęściej opieramy o technologie:

 • PHP, Laravel, Symfony,
 • JavaScript,
 • Java.

Nasz zespół zajmuje się projektowaniem aplikacji webowych od ponad 11 lat. Mamy więc odpowiednie doświadczenie, by zagwarantować Ci szybką i sprawną realizację projektu. Wybór technologii opieramy między innymi o: własne doświadczenie, rodzaj i wielkość projektu, bezpieczeństwo technologii oraz Twój budżet.

Wybierz technologie webowe od Makadu

Jeśli aplikacja webowa to coś, czego potrzebuje Twoja firma - świetnie!
Chętnie przygotujemy dla Ciebie projekt dedykowanej aplikacji i zajmiemy się jego realizacją.

Poniżej kilka słów o tym, jak działamy w Makadu:

KONSULTACJE

Na samym początku współpracy spotykamy się z Tobą i Twoim zespołem, by omówić wszystkie kluczowe kwestie związane z tworzoną aplikacją. Innymi słowy: poznajemy Twoje potrzeby i dzielimy się naszą wiedzą, by wspólnie stworzyć produkt idealny.

DORADZTWO

W razie potrzeby doradzimy w wyborze właściwych rozwiązań, proponujemy dodatkowe funkcje oraz omawiamy działanie aplikacji od strony technicznej.

PROJEKT

W kolejnym etapie przystępujemy do projektowania aplikacji. Otrzymasz dostęp do makiet i wspólnie podejmiemy decyzje o wyglądzie czy dodatkowych funkcjach aplikacji webowej.

KODOWANIE

Następnie przystępujemy do prac programistycznych - czyli po prostu kodowania. Nasz zespół programistów zaczyna pracować nad przeniesieniem statycznego projektu na właściwą aplikację.

TESTY

Każda aplikacja webowa jest dokładnie testowana przed zamknięciem projektu. W naszym procesie zawsze przewidujemy czas na testy, by móc wyeliminować potencjalne błędy już na wczesnym etapie istnienia aplikacji.

WDROŻENIE APLIKACJI

Po zakończeniu testów i zatwierdzeniu projektu - przystępujemy do jego publikacji. Przenosimy aplikację na Twój serwer i weryfikujemy, czy wszystko działa jak należy.

GWARANCJA I WSPARCIE TECHNICZNE

Każdemu klientowi zapewniamy wsparcie techniczne oraz gwarancję na dedykowaną aplikację webową. Jeśli cokolwiek będzie wymagać zmiany, zawsze możesz liczyć na naszą pomoc i wsparcie.

Cześć
!

Naprawdę na tym etapie nie musisz się zastanawiać.

Zadzwoń lub przyjedź.Makadu!

Agencja Interaktywna Makadu.pl

Plac Bernardyński 1/10

61-844 Poznań

Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 10:00 - 18:00