Projektowanie
graficzne

Pełna identyfikacja wizualna firmy

Strony internetowe, sklepy online czy aplikacje webowe to jeszcze nie wszystko, co możemy dla Ciebie wykonać. W naszej ofercie znajduje się także pełna identyfikacja wizualna, dzięki której wyróżnisz się na tle konkurencji i zbudujesz rozpoznawalną markę - online i offline.

Czym jest identyfikacja wizualna?

Identyfikacja wizualna firmy to ogół symboli, znaków i zachowań, stosowanych by podkreślić charakter marki.

W tradycyjnym ujęciu, w ramach identyfikacji wizualnej przygotowywano np. logo, akcydensy i księgę znaku. W dzisiejszych czasach coraz częściej rozszerza się te usługi o materiały online - schematy postów na Facebooku/Instagramie, projekt stopki czy szablon oferty.

Dlaczego Twoja firma potrzebuje identyfikacji wizualnej?

Identyfikacja wizualna jest narzędziem, które pozwoli Ci wywrzeć dobre wrażenie na kliencie lub partnerze biznesowym. Z pewnością nie powinna być dziełem przypadku - spójność komunikatu jest kluczowa, jeśli chcesz skutecznie podkreślić charakter Twojej marki i wyróżnić ją na tle konkurencji.

Inwestycja w identyfikację wizualną zwraca się wielokrotnie, a solidne podstawy kreacji wizerunku ułatwią Ci późniejsze planowanie strategii marketingowej. Pamiętaj, że konkurencja nie śpi, a wręcz na bieżąco udoskonala zarówno swoje produkty i usługi oraz pracuje nad wizerunkiem. Jeśli nie chcesz pozostać w tyle, koniecznie przyjrzyj się swojej identyfikacji. Może czas na zmiany?

Oczywiście identyfikacja wizualna będzie świetnym narzędziem do kreowania nowej marki, ale to nie wszystko. Jej wdrożenie jest też doskonałym pomysłem na odświeżenie wizerunku już istniejącej firmy.

Co wchodzi w zakres identyfikacji wizualnej?

Dopracowane logo i spójny wygląd strony internetowej to dobry początek - nie musisz jednak na tym poprzestawać.

W Makadu możemy przygotować dla Ciebie zarówno tradycyjną identyfikację wizualną - wizytówki, katalogi czy papier firmowy, jak i identyfikację pod potrzeby reklamy online - banery na Facebooku, stopki maila czy szablony prezentacji.

Zakres prac omówimy na naszym pierwszym spotkaniu, dzięki czemu poznamy Twoje potrzeby i preferencje, a Ty dowiesz się jak pracujemy już na samym początku współpracy.

Projektowanie identyfikacji wizualnej dla firm

Identyfikacja wizualna to jedna z naszych kluczowych usług. Jej elementy realizujemy nawet dla klientów, którzy nie potrzebują pełnej identyfikacji - tworzymy logo, banery na strony internetowe czy design sklepu online. Jeśli jednak zależy Ci na dopracowanej, spójnej marce, która zostanie z Tobą na dłużej - pełna identyfikacja wizualna jest pierwszym krokiem do sukcesu.

W Makadu projektujemy identyfikację wizualną w oparciu o charakter Twojej marki, jej grupę docelową, ale też Twoje indywidualne preferencje. To ostatnie jest szczególnie istotne, jeśli chcesz powiązać z firmą swoją markę osobistą.

Czym jest i jak wygląda księga identyfikacji wizualnej?

U podstaw skutecznej reklamy leży tzw. księga identyfikacji wizualnej (często określana mianem brandbooka). Jest to zbiór zasad, których należy przestrzegać podczas budowania wizerunku Twojej firmy. Możesz potraktować księgę identyfikacji wizualnej jako swego rodzaju podręcznik spójnego brandingu.

Księga identyfikacji wizualnej a księga znaku

Księgi identyfikacji wizualnej nie należy mylić z księgą znaku. Ta druga zawiera reguły dotyczące logo/logotypu i jego wykorzystania. Z kolei księga identyfikacji wizualnej określa wszystkie elementy brandingu, a księga znaku (z logo) jest tylko jej niewielką częścią.

Najczęściej przygotowujemy księgę identyfikacji wizualnej, która określa:

  • Logo/logotyp i księgę znaku - określa np. sposób wykorzystywania logo na ciemnym i jasnym tle, łączenie z tekstem, skalowanie, dozwolone i niedozwolone modyfikacje,
  • Kolorystykę - zarówno logo, jak i tekstu oraz innych elementów, Typografię - krój pisma oraz zasady jego stosowania.
  • Typografię - krój pisma oraz zasady jego stosowania,
  • Akcydensy - wizytówki, papier firmowy, pieczątka, teczka firmowa, katalogi, roll-upy, billboardy i wiele innych,
  • Wygląd produktów/opakowań - spójny z założeniami poprzednich punktów,
  • Materiały promocyjne online - banery na Facebooku, posty na instagramie, prezentacje, wygląd stopki mailowej i inne.

Dla kogo księga identyfikacji wizualnej?

Pełna księga identyfikacji wizualnej to rozwiązanie przede wszystkim dla dużych firm o wielu filiach i oddziałach. W rozbudowanej organizacji szczegóły dotyczące charakteru marki nie zawsze są respektowane, a księga na pewno pomoże o nich pamiętać. Nie oznacza to jednak, iż księga identyfikacji wizualnej nie znajdzie zastosowania w mniejszych firmach. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Zapewne dla niektórych osób istnienie takiej księgi będzie wydawać się zbędne i niepotrzebnie ograniczać kreatywność w budowaniu marki. Jednakże, nie taki jest jej cel. Księga identyfikacji wizualnej ma za zadanie usystematyzować wizerunek firmy tak, aby zwiększyć jej rozpoznawalność. Dzięki księdze i skutecznemu brandingowi możesz sprawić, że już pojedynczy symbol z logo czy określona paleta kolorów będą kojarzyć się klientom właśnie z Twoją marką.

Projektowanie księgi identyfikacji wizualnej w Makadu

W naszej agencji zajmujemy się identyfikacją wizualną kompleksowo. Działamy zarówno online, jak i offline, a w ramach współpracy masz do wyboru szeroki zakres usług - od samego stworzenia logo, aż po pełną identyfikację wizualną wraz z projektem strony internetowej. To, jakie elementy przygotujemy będzie się różnić w zależności od Twojej branży, oczekiwań i wielkości firmy.

Możemy jednak wyróżnić kilka uniwersalnych elementów, które realizujemy w większości projektów.

Identyfikacja wizualna firmy - nasz cennik

Cena brandingu w Makadu będzie zależna od zakresu usług i Twoich oczekiwań. Jeśli interesuje Cię indywidualna wycena - zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem. Chętnie omówimy szczegóły telefonicznie lub mailowo, by zaproponować Ci zakres identyfikacji wizualnej skrojony indywidualnie pod potrzeby Twojej firmy.

Wizualizacje 3D

Nasz dział graficzny zajmuje się także projektowaniem wizualizacji 3D produktów i obiektów.

Cześć
!

Naprawdę na tym etapie nie musisz się zastanawiać.

Zadzwoń lub przyjedź.Makadu!

Agencja Interaktywna Makadu.pl

Plac Bernardyński 1/10

61-844 Poznań

Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 10:00 - 18:00